• تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، مجتمع امپراطور پایتخت، پلاک 7

روغن صنعتی

روغن های صنعتی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

روغن موتور : همان نوع اصلی روان کننده در اتومبیل شما این روزها در بسیاری از موتورهای تجاری استفاده می شود. روغن موتور استاندارد بر پایه نفت است و سالهاست که در آن قرار دارد. با این حال ، با کمک فن آوری مدرن ، بسیاری از مواد افزودنی مهم برای افزایش توانایی روغن کاری روغن موتور استفاده می شود . روغن های مورد استفاده متداول در ایران برای خودروهای بنزینی و گازسوز ۱۰W40 ,20W50 می باشد.

روغن موتور مصنوعی : این روغن ساخت بشر است و نخستین بار توسط آلمان در جنگ جهانی دوم ایجاد شده است. در آن زمان ، آلمان به دنبال جایگزینی برای محصولات نفتی بود زیرا نفت و منابع نفتی کم بود. این روغنهای مصنوعی اولیه مزیت مهمی را برای وسایل نقلیه در دمای بسیار سرد فراهم می آورند ، زیرا در هوای بسیار سرد مانند روغنهای نفتی ضخیم نمی شوند.
امروزه روغن موتورهای مصنوعی در برخی از سخت ترین و شدیدترین شرایط عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهند. آنها برای کاهش ساییدگی و پارگی مواد افزودنی خاصی دارند و می توانند بدون شکستن در دماهای مختلف کار کنند. در حقیقت ، بسیاری از موتورهای صنعتی به لطف روغنهای مصنوعی مدرن نیاز به نگهداری کمتری دارند.

روغن هیدرولیک : در کلیه صنایع ، ماشین آلات کشاورزی ، معدن و کارهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و بیش از ۱۰٪ از نیازهای روان کننده جهان را پوشش میدهد. بدون مایعات هیدرولیک ، حرکت بسیاری از ماشین آلات امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ، بیشتر تجهیزات حفاری از هیدرولیک برای عملکرد استفاده می کنند. این روغن ها گاهی اوقات از مایعات از جمله نفت بازیافت شده ، روغن معدنی یا آب ساخته می شوند.

روغن دنده : در بسیاری از محیط های صنعتی ، روغن کاری سنگین با ویسکوزیته بالا مورد نیاز است. در هر مکانی از ماشین آلات با چرخ دنده استفاده می شود ، نیاز به روغن دنده مخصوص است. استفاده از روغن دنده باعث کاهش ساییدگی بین دندانه ها می شود و انتقال حرارت بهتر صورت میگیرد.

روغن موتور دیزل : موتورهای بزرگ دیزل باید با روغن مخصوص روغن کاری شوند. در حقیقت ، نوع روغن دیگری متفاوت از روغن مورد استفاده در موتور بنزینی است. موتورهای دیزلی به روغن روانکاری با ویسکوزیته یا ضخامت بالا احتیاج دارند. در حقیقت روغن موتورهای دیزلی از ویسکوزیته بسیار بالاتری نسبت به موتورهای بنزینی برخوردار هستند. متداول ترین روغن مورد استفاده در موتورهای دیزلی در ایران ۱۵W40, 25W50 می باشد.

مطالب مرتبط

زنجیر حلقه ای

برای جلوگیری از سایش سیم بکسل و عوامل محیطی از روغن سیم بکسل استفاده می گردد…