انواع اتصالات سیم بکسل

بوش سیم بکسل (Ferrule)

از این قطعه در ابتدا و انتهای سیم بکسل استفاده می شود. پس از بافت گیسو در سیم بکسل می توان قسمت بافته شده را به وسیله بوش (Ferrule) پرس کرد تا ضریب ایمنی حمل بار افزایش یابد با استفاده از این روش می توان از وایر اسلینگ تولیدی برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده کرد. معمولاً از جنس آلومینیوم ، مس و استنلس می باشد. برای سیم های گالوانیزه بهتر است از بوش آلومینیومی و برای سیم بکسل استنلس استیل از مس یا بوش استنلس استیل استفاده شود. در صورتی که سیم بکسل خریداری شده جهت اسلینگ شدن سایز ۱۲ میلی متر باشد بوش سیم بکسل را باید با سایز ۱۲ میلی متر استفاده کرد و در نهایت برای محکم کردن بوش در جای خود از پرس استفاده می شود تا مانع باز شدن سیم شود.

حلقه اشکی سیم بکسل (Thimble)

از تیمبل ها برای سطح داخلی حلقه های دو سر وایر اسلینگ استفاده می شود. هنگامی که قسمت داخلی حلقه های سیم بکسل با قطعه خورنده ای در تماس باشد و یا جهت جلوگیری از لهیدگی حلقه های سیم بکسل از تیمبل استفاده می شود. در صورتی که سیم بکسل شما سایز ۱۲ میلی متر باشد باید از تیمبل سایز ۱۲ میلی متر استفاده شود و در انتهای آن با بوش یا کرپی سیم بکسل درجای خود ثابت کرد. معمولاً تیمبل ها از جنس آلومینیوم یا استنلس استیل می باشند که برای سیم بکسل های گالوانیزه از تیمبل آلومینومی و برای سیم بکسل های استنلس استیل از تیمبل استیل استفاده می شود.

کُرپی سیم بکسل (Wire Rope Clamp Grips)

از این قطعه در زمانی که نیاز به بافته شدن سیم بکسل نباشد استفاده می گردد. کرپی سیم بکسل می تواند تا ۸۰% نیروی سیم بکسل را افزایش دهد. کرپی سیم بکسل از جنس گالوانیزه و استیل می باشد. توصیه می شود در هر انتهای وایر از سه عدد کرپی سیم بکسل استفاده شود.