زنجیر و کرپی الواتور

زنجیرهای الواتوری (ELEVATOR CHAIN) و زنجیر کانوایر (CONVEYOR CHAIN) بدلیل حرکت روی چرخ زنجیر دارای سختی بالاتری نسبت به زنجیرهای باربرداری می باشد.

زنجیرهای الواتور بدلیل کارکردن روی چرخ زنجیر و اتصال به باکت الواتور باید کاملا کالیبره ( تمام ابعاد حلقه ها یکسان باشد) باشند.

زنجیرهای الواتور دارای سختی سطح زنجیر 55HRC-70HRC می باشند و این سختی تا عمق 2.5 میلیمتری و نهایتا 3 میلیمتراز قطر زنجیر ادامه پیدا می کند.

زنجیرهای الواتوری و کانوایری در سه استاندارد DIN764, DIN766 و DIN22252  تولید می شود

همه ابعاد و اندازه و متریال زنجیرهای الواتوری با زنجیرهای کانوایری یکسان می باشد و فقط نوع کاربرد آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

زنجیرهای الواتور عمدتا در رشته های 5 لینکی ، 7 لینکی ، 9 لینکی و 11 لینکی در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند ولی در بعضی از الواتورها زنجیر بصورت یک تکه روی الواتور نصب می گردد.

تولید زنجیرهای الواتوری بدلیل فناوری نوع جوش و وجود ترک های بسیار ریز در میلگردهای تولید کارخانه های فولادسازی ایران امکان پذیر نمی باشد و همچنین زنجیرهای ساخت کشور چین نمی تواند میزان سختی گفته شده را برآورده کند.

زنجیرهای الواتوری توسط کرپی (CHAIN SHACKLE)  یا (CHAIN BRACKET) به باکت الواتور متصل می شوند.

 

کرپی الواتور (CHAIN SHACKLES) یا (CHAIN BRACKET)

 

کرپی های الواتور با روش فورج گرم تولید می شوند و روش های تولید ریخته گری کاملا غیر استاندارد می باشد و دارای سایش بیشتر و عدم تحمل نیروی کشش طبق استاندارد می باشد.

کرپی الواتور در با استاندارد DIN745 وDIN5699 تولید می شوند.

 کرپی الواتور معمولا از متریال C45  و MO40 تولید می شوند.

میزان سختی قسمت دارای انحنا باید 55HRC-60HRC باشد.

بیشترین مورد استفاده از کرپی الواتور در الواتورهای کارخانه های سیمان ، گچ ، فولاد و پتروشیمی می باشد.

شما میتوانید کاتالوگ استاندارد زنجیر و کرپی را ازبخش کاتالوگ های سایت دانلود کنید .

موارد مرتبط

برای دانلود کاتـالـوگ زنـجـیــر و کـرپـی الـواتـور کلیک کنید.