تسمه نوار نقاله

از تسمه های نوار نقاله برای انتقال طیف گسترده ای از مواد بکار می رود. هر تسمه نوار نقاله از چهار قسمت اصلی تشکیل می شود که عبارتند از : منجید ، لایه پوشش لاستیکی بالا ، لایه پوشش لاستیکی پایین و کناره های محافظ تسمه.

منجید : معمولاً منجید از جنس پلی استر می باشد زیرا در حین کار ازدیاد طول ندارد و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.

لایه پوشش لاستیکی بالا : لایه لاستیکی می باشد که می تواند در برابر سایش و مواد خورنده ، روغن ها ، حرارت بالا ، مواد شیمیایی و ضربات وارد به تسمه مقاوم باشد.

لایه پوشش لاستیکی پایین : این لایه به طور مستقیم با درام و هرزگردها در تماس می باشد و ضخانت آن از لایه های بالایی کمتر می باشد این لایه از آسیب به منجیر ها در برابر هرزگردها و درام محافظت می کند. لایه زیرین از نظر ترکیب لاستیک مشابه لاستیک بالایی می باشد که در آن از کائوچو طبیعی استفاده شده است.

کناره های محافظ تسمه : وظیفه کناره های محافظ برای جلوگیری از ورود رطوبت و ضربه های جانبی احتمالی می باشد و هر دو طرف تسمه را می پوشاند. در هنگام انتخاب تسمه باید به پارامتر های زیر دقت نمایید :

جنس منجید تسمه نوار نقاله ، قدرت کشش تسمه ، تعداد لایه ها در منجید ، عرض تسمه ، ضخامت ، گرید ، تعداد لایه های لاستیکی بالا و پایین و طول تسمه.

تسمه های نوار نقاله در معادن شن و ماسه ، کارخانه سیمان ، سنگ آهک ، ذغال سنگ ، قند ، فولاد و ذوب آهن ، پتروشیمی ، نفت و گاز و معادن مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع تسمه نوار نقاله

تسمه نقاله منجید دار

استحکام بالا در این تسمه ها و تحمل درجه حرارت بالا و رطوبت و ضربه پذیر بودن آن باعث شده تا در بیشتر صنایع از آن استفاده گردد...

بیشتر بدانید

تسمه نقاله استیل کورد

از این تسمه ها در صنایع معدن بدلیل خجم زیاد مواد و مسافت طولانی استفاده می شود...

بیشتر بدانید

تسمه نقاله استیل مش

از این تسمه در الواتور ها با طول تسمه زیاد که مواد سنگین را حمل می کنند استفاده می شود...

بیشتر بدانید

تسمه نقاله سایدوال

این تسمه برای حمل و نقل کالاهای فله ای بکار می رود...

بیشتر بدانید

تسمه نقاله شورون

از تسمه شورون می توان تا زاویه شیب ۴۵ درجه انتقال مواد را به سهولت انجام داد...

بیشتر بدانید